estetyczny przegląd prasy #3październik-listopad 2016

Po raz kolejny wybrałam dla was dwa spośród wielu magazynów poświęconych medycynie estetycznej i pielęgnacji. Znajdziecie w nich ciekawe artykuły i nowości ze świata urody. Te propozycje polubią zarówno osoby początkujące jak i obeznane z zabiegami upiększającymi.

1-DSC09681

BEAUTY medycyna estetyczna nr 2 /2016

Magazyn jak zwykle mnie nie zawiódł. W tym numerze znalazło się wiele interesujących tematów, jak ten o terapii komórkami macierzystymi. Jest to nowatorska technika, która dopiero wkracza w świat medycyny estetycznej i wydaje się być przyszłością w tej dziedzinie. Rozmowa z dr n. med, Marią Noszczyk:

-Dlaczego komórki macierzyste budzą teraz takie emocje wśród lekarzy?

-Ponieważ kiedy nauczymy się w pełni kontrolować ich działanie, będziemy mogli chore lub zniszczone narządy zastępować młodymi i zdrowymi.

Kolejny temat, rzadko poruszany przez branżę estetyczną to wywiad z dr Marią Sową- Molską, chirurgiem plastykiem. W rozmowie z panią doktor dowiemy się z jakimi defektami nie radzi sobie medycyna estetyczna i kiedy warto skorzystać z pomocy chirurga. Kolejny temat tabu poruszony w tym numerze to zabiegi ginekologii estetycznej. Dowiemy się między innymi na czym polegają i w jaki sposób poprawiają jakość życia wielu kobiet. Ciekawym dodatkiem dla zagubionych w gąszczu kosmetyków jest plan pielęgnacji na jesień i zimę dostosowany dla 30, 40 i 50-latki.

ANTI~AGING zwierciadło wydanie specjalne 3/2016

W tym magazynie dowiemy się dlaczego nie należy bać się wypełniaczy i jak je stosować, by nie popaść w przesadę. Temat szczególnie przydatny dla tych, którzy chcieliby pozbyć się zmarszczek i bruzd, ale boją się sztucznego i przerysowanego efektu. Znajdziemy tu przydatne porady gdzie szukać dobrego fachowca, czym kierować się w wyborze dopełniacza i przede wszystkim jak bezpiecznie korzystać z tego typu zabiegów. W tym numerze poruszono temat tabu wśród polek, czyli zabieg powiększania piersi. Z artykułu dowiemy się wszystkiego o implantach, ich rodzajach, bezpieczeństwie i doborze odpowiedniego rozmiaru do sylwetki oraz o rekonstrukcji piersi po mastektomii.

Polki marzą o pięknym biuście i realizują te marzenia. Blisko połowa deklaruje, że chciałaby zoperować piersi.

Dla niezdecydowanych znalazły się propozycje zabiegów małoinwazyjnych, poprawiających jędrność i kształt piersi. W gazecie znalazł się również przegląd nowości, zabiegów i klinik, przydatny dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z medycyną estetyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>