Dlaczego lekarze strajkują? Jeszcze im mało!

 

Pewnie wielu z Was oglądając wiadomości w telewizji czy internecie oraz czytając prasę zastanawia się skąd wziął się ostatnio ten szum wokół ochrony zdrowia, czego oni chcą i właściwie dlaczego wciąż im mało?

Otóż należy zacząć od tego, kim są lekarze rezydenci, którzy chcą walczyć o swoje. Otóż inicjatywa pochodzi od wielu ludzi, skupionych wokół osoby Damiana Pateckiego- głównego inicjatora związku Porozumiena Rezydentów. Kim są lekarze rezydenci, najlepiej dowiesz się z filmu:

 

https://youtube.com/watch?v=rUQYhzh8Nukframeborder=0allowfullscreen

A oto kilka najważniejszych faktów o lekarzach- rezydentach i sytuacji w Ochronie Zdrowia:

10672192_1537184659907309_1019677651519611872_n

13412911_1578052235820551_411617019297883617_n

Poprzednia manifestacja, która odbyła się w czerwcu 2016r. w Warszawie nie doprowadziła do konkretnych działań ze strony Rządu. Dlatego tym razem idziemy zwartym szeregiem- wszystkie zawody medyczne (lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni dietetycy kliniczni etc.) łączą się w Porozumienie Zawodów Medycznych walcząc o poprawę jakości w ochronie zdrowia.

Będziemy postulować o wzrost nakładów na system ochrony zdrowia do poziomu 6,8% PKB – czyli do minimalnego poziomu, który wg WHO zapewnia bezpieczeństwo obywatelom.

Kolejki do diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej oraz lekarzy będą coraz dłuższe, pielęgniarka i położna będzie mieć niebawem pod sobą nawet 60 pacjentów, fizjoterapia będzie niedostępna, o dietetyku czy psychologu w szpitalu będzie można tylko pomarzyć. Leki będą sprzedawane za granicę, a na pogotowie bez ratowników będziecie czekać dłużej, niż w urzędzie. To już niebawem w Polsce, jeśli się nie zwiększy nakładów na ochronę zdrowia.

Dlatego nie bądź ignorantem- zła sytuacja w Ochronie Zdrowia dotyka bezpośrednio Ciebie i Twoich najbliższych!

Walczymy nie tylko o godne warunki pracy i kształcenia ale  również możliwość leczenia Ciebie w lepszych warunkach, zgodnie z najwyższymi standardami dla Twojego zdrowia.

Porozumienie Zawodów Medycznych zaprasza wszystkie osoby zawodowo związane z systemem ochrony zdrowia oraz pacjentów! Bądźcie z nami w Warszawie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>