5 mitów na temat botoksu.

1-IMG_3532

Mit numer 1 botoks rozciąga skórę

Po zabiegu, zwłaszcza w przypadku osób z bardzo dużą ekspresją mimiczną można odnieść wrażenie, że skóra poddana zabiegowi się rozciągnęła. Jest to tylko wrażenie, ponieważ w rzeczywistości skóra uległa „rozprostowaniu”, mięśnie które tworzyły fałdy są w stanie relaksacji i nie powodują skurczenia powierzchni skóry.

Mit numer 2 botoks odmładza twarz

Botoks nie odmładza twarzy, zabieg nie sprawi, że będziemy wyglądać młodziej. Twarz będzie gładsza, rysy twarzy łagodniejsze, jednak jeśli dodatkowo nie zadbasz o stan skóry (mezoterapią, kremami, ochroną UV, stylem życia i dietą), nie uzyskasz nic ponad wygładzenie zmarszczek.

Mit numer 3 botoks wstrzykuje się w usta aby były większe

Botoks to nie wypełniacz. Do powiększania lub korygowania kształtu ust stosowany jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy wypełnia usta, można nim również wypełnić ubytki tkanek i bruzdy oraz niektóre zmarszczki po porażeniu botoksem.

Mit numer 4 botoks jest dla osób w „pewnym wieku” z widocznymi zmarszczkami

Osobom z bogatą mimiką twarzy polecam zabieg wykonać wcześniej, zanim zmarszczki się utrwalą. Dlatego mitem jest, że osoby w wieku 30plus są „za młode” na botoks. Jest to idealny wiek na rozpoczęcie przygody z medycyną estetyczną i zachowanie młodego wyglądu na dłużej!

Mit numer 5 botoks jest na stałe lub botoks trzeba stale powtarzać

Nieprawda. Działanie botoksu utrzymuje się ok. 6 miesięcy. Po tym czasie efekt powoli znika, z tygodnia na tydzień zauważamy, że mięśnie odzyskują możliwość marszczenia czoła, brwi, oczu. Dzieję się tak, ponieważ połączenia nerwowo- mięśniowe, które poraziła toksyna botulinowa mają zdolność do regeneracji. Dlatego jeśli uznasz, że zabieg jest dla Ciebie nieodpowiedni, nie musisz go powtarzać, bez żadnych konsekwencji. Jeśli chcesz zachować efekt botoksu, powinnaś zgłaszać się na wizytę raz lub dwa razy do roku, jednak w każdej chwili możesz zaprzestać zabiegów.

Mam nadzieję, że rozjaśniłam parę kwestii dotyczących zabiegu botoksem, jeśli macie jednak nadal jakieś pytania, chętnie odpowiem na nie w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>