5 faktów na temat botoksu.

Dzisiaj postanowiłam rozwiać Wasze wątpliwości na temat toksyny botulinowej. Krąży wiele mitów na temat botoksu, niektóre mają w sobie ziarno prawdy, inne kompletnie mijają się z faktami. Zapraszam do lektury części pierwszej- fakty na temat botoksu!

1-IMG_3536

Fakt numer 1 botoks poraża mięśnie

Toksyna botulinowa blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe istniejące w tkankach, czego konsekwencją jest rozluźnienie mięśni. W przypadku mięśni mimicznych prowadzi to do wygładzenia skóry, a zatem zlikwidowania zmarszczek.

Fakt numer 2 botoks unieruchamia twarz

Poprzez blokadę nerwowo- mięśniową toksyna botulinowa sprawia, że mięśnie mimiczne poddane zabiegowi są unieruchomione, lub w przypadku mezobotoksu ich ruchomość jest ograniczona. Zmarszczenie brwi staje się niemożliwe lub utrudnione. Dzięki temu zmarszczki mimiczne zostają spłycone i nie pogłębiają się. Jeśli chcesz zachować ruchomość twarzy polecam mezobotoks- ta metoda nie zamrozi twarzy a znacznie spłyci zmarszczki.

Fakt numer 3 botoks zmienia rysy twarzy

pod wpływem zmarszczek mimicznych twarz przybiera groźny wyraz twarzy. Zastosowanie botoksu powoduje złagodzenie mimiki, twarz wygląda na bardziej wypoczętą, pogodną.

Fakt numer 4 botoks jest wykorzystywany w medycynie

Toksynę botulinową pierwotnie stosowano w okulistyce przy leczeniu takich przypadłości jak kurcz powiek, czy zez. Korzysta z niej także neurologia w radzeniu sobie z m.in. połowicznym kurczem twarzy po udarze czy w niektórych bólach głowy.

Fakt numer 5 botoks zrobisz „w przerwie na lunch”

Prawdą jest, że zabieg zajmuje niewiele czasu, wraz z konsultacją lekarską trwa ok. 30 minut. Po zabiegu zostają minimalne ślady w miejscach wkłucia, które są niemalże niewidoczne. Dlatego nie musisz brać urlopu, aby wykonać zabieg.

Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości na temat tego zabiegu, zapraszam do dyskusji w komentarzach. W kolejnej części przedstawię 5 popularnych mitów na temat botoksu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>