estetyczny przegląd prasy #2

1-DSC08643

W tym miesiącu w ręce wpadły mi dwie gazety: BEAUTY medycyna estetyczna nr 2/2015 oraz Medycyna estetyczna i anti-aging nr 4 grudzień 2015- luty2016. Jeśli jesteście zainteresowani „co w trawie piszczy” i lubicie być na bieżąco- zapraszam do lektury!

1-DSC08606

Na początku magazyn BEAUTY, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ogromną dawką informacji i nowinek ze świata anti-aging.

W artykule nowe pomysły na urodę dowiemy się o najświeższych trendach w medycynie estetycznej. Szczególnie zainteresował mnie krem z krwi- okazuje się, że podczas wampirzego zabiegu część naszego osocza można połączyć ze specjalną bazą, tworząc w ten sposób spersonalizowany krem do twarzy. Taki preparat ma mieć działanie ujędrniające, odżywcze, poprawiające koloryt i przyspieszające gojenie po zabiegach medycyny estetycznej!

Nie pękaj- czyli sposób na rozstępy to kolejny ciekawy artykuł. Przypominam, że do niedawna walka z rozstępami była niczym walka z wiatrakami- nie było skutecznych metod, a kremy stosowane zewnętrznie i masaże przynosiły niewielkie rezultaty. W artykule opisano kilka nowych zabiegów , które zostały przetestowane i opisane przez ochotniczki. Choć żaden z zabiegów nie zlikwidował rozstępów, to efekty opisane były jako widoczne.

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. W artykule Zmysłowe spojrzenie zaproponowano kilka sposobów na walkę z sińcami, utratą nawilżenia oraz zmarszczkami. Pierwsze oznaki starzenia widoczne są na skórze okolicy oczu, ponieważ jest ona cienka i delikatna, przez co staje się podatna na tworzenie zmarszczek i cieni. Podoba mi się podkreślanie przez autora artykułu profilaktyki w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

W tym miesiącu magazyn Beauty naprawdę mnie zachwycił, oprócz wymienionych powyżej znajdziemy również artykuły na temat mezoterapii, powiększania ust, pielęgnacji włosów, toksyny botulinowej, laserów a nawet porady prawne dla pacjentów po nieudanych zabiegach. Ponadto w magazynie znajdziemy testy kosmetyków: maseczek przeciwstarzeniowych, kremów modelujących ciało, pilingów złuszczających, kremów z wysokimi filtrami UV i wielu, wielu innych. Szczerze polecam sięgnąć po magazyn wszystkim osobom, które chcą świadomie korzystać z kuracji anti-aging.

1-DSC08634W magazynie Medycyna estetyczna i anti- aging najbardziej zainteresował mnie artykuł na temat trądziku pospolitego, gdzie dość szczegółowo opisano przyczyny i metody leczenia wyprysków, oraz blizn potrądzikowych, ze szczególnym uwzględnieniem trądziku dorosłych.

Kolejny ciekawy artykuł Poprawić jędrność przywrócić owal opisuje przyczyny utraty jędrności i wiotkość podbródka oraz pokazuje kilka metod na usunięcie zbędnego tłuszczu z tej okolicy, następnie przedstawia dostępne opcje służące wymodelowaniu podbródka.

 Skóra w nowej odsłonie to artykuł poświęcony laserom frakcyjnym. Na temat laserów  jest w prasie branży anti-aging ostatnio coraz głośniej. Docenia się ich działanie odmładzające, niwelujące blizny i przebarwienia, korygujące opadanie powiek. Z artykułu dowiemy się na czym polega zabieg z użyciem lasera i na jakie problemy skórne pomaga. Na dołączonych zdjęciach możemy podziwiać widoczne efekty zabiegów laserowych na twarz i ciało.

Magazyn Medycyna estetyczna i anti-aging z pewnością zasługuję na uwagę, mnie zainteresowała rola witaminy D3 w kosmetykach oraz zadania kosmetologa w klinice dermatologii estetycznej.

To już wszystko w temacie prasy anti- aging w tym miesiącu. Jestem ciekawa, czy interesują was magazyny poświęcone medycynie estetycznej? Może macie jakieś swoje ulubione miesięczniki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>