Najwyższy czas na wizytę w gabinecie!

Kiedy powinniśmy się udać do gabinetu medycyny estetycznej? Czy istnieje granica wieku, po której najwyższy czas na rozpoczęcie swojej przygody z zabiegami odmładzającymi? Czy nie jest dla mnie za późno? Czy nie jestem na to za młoda?

IMG_0997

Te pytania często słyszę od osób, które nigdy nie korzystały z pomocy lekarza medycyny estetycznej.

Według mnie sprawa wieku nie ma tu żadnego znaczenia. Spotykałam dziewczyny dwudziestoletnie, których skóra wołała o pomoc, zniszczona słońcem, używkami, imprezami i o zgrozo- solarium. Widywałam kobiety po pięćdziesiątce, które miały cerę tak zadbaną i zdrową, że niewiele wystarczyło, aby wyglądały jeszcze piękniej.

Wiele zależy od nas, jednak jest też kwestia genów. To geny decydują jak silną mamy mimikę, jak cienką mamy skórę, czyli jest to wszystko to, co nie zależy od nas a co odziedziczyliśmy po przodkach.

Zazwyczaj polecam zainteresowanie się medycyną estetyczną osobom około trzydziestki. Dla niektórych, może to się wydawać za wcześnie, jednak są mało inwazyjne zabiegi, które najlepiej zacząć już w młodym wieku. Im wcześniej zaczniemy, tym więcej korzyści odniesiemy. Jesteśmy wtedy na tyle młode, że nasza skóra świetnie się regeneruje, bo zapas komórek odnawiających się jest jeszcze spory. Jest to idealny czas na zabiegi z zakresu mezoterapii, rollery czy osocze bogato płytkowe. Jest to też świetny moment na korzystanie z zabiegów z kwasami, choćby w domu. Na temat jednego z nich piszę >>>>TUTAJ<<<<.

 

Łatwiej jest zapobiegać zmarszczkom niż się ich pozbyć, gdy już powstaną. Nie oznacza to wcale, że dla kobiet w innym wieku jest już za późno. Przy regularnym korzystaniu z zabiegów i równoczesnym dbaniu o zdrowie rezultaty będą równie dobre. Przyznaję jednak, że jest pewna granica wieku, po której efekty zabiegów są znikome. Dlatego osobom powyżej 65- tego roku życia odradzam korzystania z niektórych zabiegów. Powtarzam niektórych, ponieważ wszystko zależy od stanu skóry i tzw. wieku biologicznego oraz tego, co chcemy osiągnąć.

Jest to sprawa bardzo indywidualna, dlatego zamiast zastanawiać się czy nie jest za wcześnie/ za późno zachęcam do odwagi i zapisania się na pierwszą wizytę z lekarzem medycyny estetycznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>