Poradnik okołozabiegowy- powiększanie ust

Witajcie po przerwie! Postanowiłam, że jako rekompensatę długiej nieobecności zdradzę wam parę tajników i podpowiem jak przygotować się do zabiegu powiększania ust oraz co robić, by efekt utrzymał się jeszcze dłużej.

Przed i po zabiegu- czyli jak sprawić by zabieg powiększania ust był bezpieczny i abyś wyniosła z niego jeszcze więcej korzyści.

POWIĘKSZANIE UST- przed zabiegiem

1-395829_101133760036101_724289324_n-001  1-DSC01054*usta nr 1 i 2 przed zabiegiem

unikaj: peelingu, opalania (także w solarium), na 3 dni przed zabiegiem odstaw alkohol i nie stosuj aspiryny lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (ibuprofen, paracetamol, diklofenak, naproksen, nimesulid, ketoprofen i inne). Odłóż wizytę u dentysty- najlepiej na 2 tygodnie przed lub 2 tygodnie po zabiegu powiększania ust.

zadbaj o odpowiednie nawilżenie ust: pij wodę mineralną, dodaj do diety większą dawkę cytrusów lub suplementuj witaminę C, dbaj o naskórek warg- smaruj je wazeliną rano i wieczorem. Jeśli masz problem z opryszczką, zanim wykonasz zabieg odczekaj minimum 2 tygodnie od zagojenia aktywnej opryszczki, dodatkowo poproś lekarza rodzinnego o profilaktykę nawrotu opryszczki ( Acyklovir w dawce profilaktycznej). Najedz się przed zabiegiem- przez kilka godzin po zabiegu usta mogą być wrażliwe i obolałe, po kilku godzinach wszystko powinno wrócić do normy.

POWIĘKSZANIE UST- po zabiegu

1-IMG_3262 1-DSC01057 *usta nr 1 i 2 tuż po zabiegu

unikaj: nadal nie wolno się opalać ani peelingować warg. Nie pij alkoholu i zapomnij o intensywnym wysiłku na 72 h po zabiegu. Nie całuj :), nie pij gorących napojów i nie jedz gorących lub mocno przyprawionych potraw. Pierwszego dnia usta mogą być nieco bolesne, jedz ostrożnie (najlepiej dopiero po kilku godzinach od zabiegu), pij przez słomkę- będzie mniej boleć.

Nadal dbaj o naskórek warg- smaruj je wazeliną lub maścią Alantan. Podczas aplikacji maści wykonuj delikatny masaż warg. Na opuchnięte usta przykładaj na kilka minut coldpak lub kostki lodu, dla higieny zawinięte w jednorazową rękawicę lub gazę z apteki. Nadal suplementuj witaminę C i pij więcej wody mineralnej. Pamiętaj o czystych dłoniach, nie dotykaj niepotrzebnie ust i zachowaj szczególną higienę twarzy i ust. Więcej wypoczywaj i ciesz się soczyście pełnymi ustami ;)

Wszystko, co potrzebujesz korzystając z zabiegów medycyny estetycznej znajdziesz w przygotowanym przeze mnie niezbędniku klik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>