Nie taki ten botoks straszny… jak o nim mówią.

IMG_0996

Parę słów wyjaśnienia.

Wiele mitów krąży wokół botoksu. Czasami słuchając wypowiedzi na temat nieudanego zabiegu medycyny estetycznej celebryty, łapię się za głowę. Notorycznie zdarzają się komentarze w stylu: „ za dużo botoksu” na zabieg, który z tzw. „botoksem” nie miał nic wspólnego.

Z czym najczęściej mylimy „botoks”?

Przeważnie mylimy z wypełniaczem, głównie kwasem hialuronowym. Nieprawidłowo podany wypełniacz daje efekt napuchniętej twarzy, zniekształca rysy, powiększa usta. Najczęstszym błędem, jaki zauważyłam jest określanie zabiegu powiększania ust jako „wstrzyknięcie sobie botoksu w usta”.

IMG_1163-001Ostrzykiwanie czoła i lwiej zmarszczki

Czym właściwie jest „botoks”?

Botoks (toksyna botulinowa, ang. botox) to oczyszczone białko, wytwarzane przez bakterię Clostridium botulinum. Nazywa się go również toksyną botulinową typu A.

Toksyna botulinowa typu A – jak działa?

Działanie botuliny polega na blokadzie połączeń płytki nerwowo-mięśniowej w tkankach, czego konsekwencją jest rozluźnienie mięśni. Brzmi groźnie, w efekcie w przypadku mięśni mimicznych powoduje to wygładzenie skóry i zlikwidowanie zmarszczek. Prawidłowe wstrzykiwanie toksyny botulinowej nie powoduje zmiany mimiki ani sztucznego wyglądu „maski”, pod warunkiem, że u każdego indywidualnie dobierzemy miejsca podania i wielkość dawki!

Pamiętaj, jeśli chcesz mieć gładką twarz i zachować naturalny wygląd znajdź dobrego lekarza, który usunie zmarszczki w sposób subtelny, nie zamrażając całkowicie mimiki!

DSC03612Tych zmarszczek można się pozbyć!

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego postu już wiecie, czym to się różni i dlaczego tak bardzo denerwuje mnie przypisywanie „całego zła” toksynie botulinowej. W rękach doświadczonego lekarza botoks może zdziałać cuda. Kluczem do sukcesu jest zachowanie umiaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>