Jak wybrać gabinet medycyny estetycznej?

Pierwsza wizyta u lekarza nigdy nie jest łatwa. Wybór odpowiedniej placówki i lekarza wiąże się zwykle z ogromnym stresem. Radzimy się rodziny i znajomych, przeszukujemy internet poszukując informacji. Nic dziwnego- chodzi o nasze zdrowie. Jak jest w przypadku lekarza medycyny estetycznej? Tym razem podpowiem, jak znaleźć idealny gabinet medycyny estetycznej.

 

Zrób research w internecie.

Po pierwsze wejdź na stronę gabinetu medycyny estetycznej. Często znajdziesz tam informację na temat lekarzy i personelu wykonującego zabiegi- ich wykształcenie i doświadczenie jest bardzo ważne. Zwróć uwagę na zakres usług, najlepiej jeśli jest szeroki, wtedy łatwiej będzie dostosować zabieg do Twoich potrzeb. Na koniec sprawdź cennik i porównaj z innymi gabinetami. Ceny pomiędzy gabinetami nie powinny się znacznie różnić. Jeśli są zbyt niskie lub stanowczo zbyt wysokie zastanów się, dlaczego tak jest!

Poszukaj opinii wśród przyjaciół i na forum internetowym.

Jeśli klient jest zadowolony- pochwali usługę. Jednak poprawianiem urody nie zawsze lubimy się chwalić, dlatego nie będzie łatwo znaleźć osobę, która szczerze opowie o swoich przeżyciach związanych z zabiegami.

Poproś o konsultację przedzabiegową.

Wiele gabinetów oferuję darmową konsultację lub konsultacja jest wliczana w cenę pierwszego zabiegu (jeśli się na niego nie zdecydujesz- musisz zapłacić za konsultację). Nawet jeśli gabinet, który wybraliście nie ma usługi darmowej konsultacji, zwykle kosztują one około 50- 200 zł. Myślę, że warto wydać taką kwotę przed podjęciem ostatecznej decyzji, rozeznanie się w pracy salonu i wybranie odpowiedniego zabiegu.

Zapytaj o preparaty.

Ważne jest, aby jakość preparatów używanych do zabiegów medycyny estetycznej była z najwyższej klasy. Nie daj sobie wcisnąć promocji z preparatem nieznanej firmy. Korzystaj ze sprawdzonych marek, upewnij się że nie masz uczulenia na składniki preparatu. Twoje bezpieczeństwo jest tu najważniejsze!

Zwróć uwagę na czystość i porządek.

W dzisiejszych czasach nie muszę chyba przypominać, że sprzęt do zabiegów musi być jednorazowy. Nie radzę korzystać z promocji 1/2 strzykawki dla Ciebie, 1/2 dla przyjaciółki. Zarówno igła jak i strzykawka muszą być zawsze jednorazowego użytku. Myślę, że w Polsce nie stosuje się takich praktyk, ale na wszelki wypadek o tym wspominam. Jeśli gabinet jest czysty, sprzęt jednorazowy, jeśli korzysta się ze środków do dezynfekcji i jednorazowych rękawiczek- jesteś w dobrych rękach.Jednak to powinien być standard i myślę, że w każdym salonie medycyny estetycznej znajdziecie idealne warunki do wykonywania zabiegów.

Znajdź dobrego lekarza, któremu zaufasz i trzymaj się go.

Uważam, że dobrze jest korzystać z usług jednego lekarza. Jeśli decydujemy się na zabiegi, lekarz zakłada nam historię wizyt. Dzięki temu dokładnie wie, kiedy i który zabieg przeszłaś, jak na niego reagujesz, czy wystąpiły alergie, objawy niepożądane. To pozwala lekarzowi zmodyfikować procedury aby idealnie dostosować się do potrzeb Twojej skóry. Ponadto w historii wizyt zawarte są takie informacje jak punkty, w które lekarz podał botoks czy kwas hialuronowy, co pozwala mu dokładniej dozować dawkę i idealnie wybrać miejsce podania preparatu.

Jeśli jesteś zadowolona- poleć zabieg innym.

W Polsce bardzo wiele osób korzysta z zabiegów medycyny estetycznej- niewiele się do tego przyznaje. W efekcie widzimy jedynie negatywne strony zabiegów- te, które widać gołym okiem, lub te które są wręcz karykaturalne. Jeśli więc jesteś zadowolona ze swojego lekarza- pochwal się tym, choćby anonimowo, na forum internetowym :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>