Parę słów o wypełniaczach

FullSizeRenderDzisiejszy post jest typowo informacyjny, dla wszystkich zainteresowanych zabiegami z wykorzystaniem wypełniaczy. Wiele osób pyta mnie, czym właściwie jest wypełniacz i gdzie można go podać. Wiele z Was myli kwas hialuronowy z botoksem, o czym pisałam tutaj klik. Czytajcie dalej, a poznacie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania! Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, koniecznie piszcie w komentarzach poniżej.

 Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy- czyli najpopularniejszy wypełniacz, jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Cząsteczki kwasu hialuronowego w organizmie zanikają w miarę upływu lat, co powoduje wiotczenie się skóry i utratę jej objętości i nawilżenia.

 Wypełniacz – jak działa?

Preparaty zawierające kwas hialuronowy mają postać krystalicznego żelu, który po wstrzyknięciu w linię zmarszczki lub w usta wiąże wodę i nadaje objętość- wygładza bruzdy, modeluje kształt ust.

 Jak wygląda zabieg?

Na początku obszar poddawany zabiegowi jest znieczulany przy pomocy specjalnego kremu. Może też być chłodzony specjalnym cold- packiem. Następnie lekarz za pomocą strzykawki wprowadza żelową substancję- kwas hialuronowy i środek znieczulający. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku.

Jakie są wskazania do wypełniaczy?

Wypełniacze przywracają naturalną objętość w tych okolicach, w których następuje zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej a co za tym idzie- zwiotczenie i marszczenie się skóry. Stosowane są do korekcji zmarszczek, bruzd, opadniętych kącików ust. Ponadto kwas hialuronowy wykorzystuje się do powiększenia oraz modelowania kształtu ust, uwypuklenia kości policzkowych, modelowania kształtu nosa, brody.

 Jakie są przeciwwskazania ?

Stosowania wypełniaczy nie zaleca się w przypadku:

 • Uczulenie na daną substancję (kwas hialuronowy lub lignokaina),
 • stany zapalne skóry,
 • trądzik,
 • opryszczka,
 • skłonność do występowania blizn przerostowych,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • choroby nowotworowe.

 Jakie efekty po zabiegu?

Zabieg wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym jest bardzo skuteczny i daje natychmiast widoczny efekt. Preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu w ciągu 6- 12 miesięcy. Po tym czasie efekt mija, nie powodując trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Wówczas można zabieg powtórzyć.

 Postępowanie przed i po?

W przeddzień zabiegu, w dniu zabiegu i dzień po unikajcie spożywania alkoholu, przyjmowania aspiryny, witaminy E, preparatów zawierających wyciąg z Gingko. Nie zaleca się też przeprowadzać zabiegu podczas miesiączki. Po leczeniu przez dwa tygodnie unikajcie silnego nasłonecznienia, opalania, solarium i nagrzewania (np. sauna).

 Czy wypełniacze są niebezpieczne?

Zabieg z użyciem wypełniaczy, jak każdy inny może dać objawy niepożądane:

 • zaczerwienienie, obrzęk,
 • ból w miejscu wstrzyknięcia materiału – objawy te znikają w przeciągu 72 godzin,
 • świąd w przypadku skóry wrażliwej,
 • nadwrażliwość w miejscu korekcji,
 • sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni

 Mam nadzieję, że wyjaśniłam parę kwestii i być może rozwiałam Wasze wątpliwości na temat wypełniaczy. Jeśli jednak nadal jest coś, o co chcielibyście zapytać- śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>