szczotka do twarzy i jej działanie przeciwzmarszczkowe.

Z natury jestem gadżeciarą. Uwielbiam śledzić nowe technologie, tym bardziej jeśli służą urodzie. Jeśli tak jak ja, lubicie wszelkie nowości pielęgnacyjne zapraszam do czytania!

DSC06880-002

szczotka do twarzy Braun posiada dwie regulacje prędkości obrotów.

Moja golarka do nóg Philips nagle i jak to zwykle bywa- w samym środku lata przestała działać, więc szybko musiałam znaleźć godnego zastępce. Zamieniłam ją na Braun silk epil 7 ( z której jestem bardzo zadowolona!). Co więcej- do golarki dołączona była obrotowa szczotka do twarzy. Byłam pewna, że szczotka nie będzie mi przydatna- mam już jedną, manualną, która podrażniała moją skórę. Zmieniłam zdanie już po pierwszym użyciu.

DSC06877-001

DSC06878-001

po lewej (biała)- szczotka Braun, po prawej (czarna)- manualna. 

Jak używam szczotki do twarzy?

Szczotkę używam zazwyczaj wieczorem. Najpierw zmywam makijaż i dla pewności dodatkowo myję łagodnym płynem myjącym (Cetaphil, Clinique lub Alterra).

Następnie zwilżam czystą od makijażu i zanieczyszczeń skórę wodą termalną ( Uriage, Vichy), spryskuję wodą szczoteczkę- sucha szczoteczka za bardzo podrażni skórę, jest nieprzyjemna w dotyku.

Następnie włączam szczotkę i kolistymi ruchami szczotkuję całą twarz i szyję (ok. 1-2 minut), omijając okolice oczu i ust. Szczególnie intensywnie szczotkuję okolicę czoła i skórę między brwiami- te miejsca, gdzie najczęściej lubią tworzyć się zmarszczki mimiczne.

Cera po takim zabiegu jest niesamowicie gładka, oczyszczona, złuszczona z warstw starego naskórka. Dodatkowo szczotka działa jak masaż twarzy, rozluźniając napięte partie. Jest to ważna funkcja dla tych osób, które maja tendencje do napinania mięśni twarzy. Rozluźniając napięte mięśnie hamujemy postęp tworzenia sie zmarszczek mimicznych.

*Dodam jeszcze, że post nie jest sponsorowany, a szczotkę do twarzy jak i golarkę do nóg zakupiłam za własne pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>