Wyroluj problem.

Jak wyrolować zmarszczki, przebarwienia i nierówności? Rollerem! Co to takiego i dlaczego w ostatnim czasie zabieg ten stał się aż tak popularny? Zapraszam do czytania.

DSC06868

Roller to urządzenie w kształcie ruchomego wałeczka, pokrytego igiełkami, wykonanymi ze stali chirurgicznej lub tytanu. Służy on do mikronakłuwania skóry na głębokość do 0,2 do 3 mm.

Skąd pomysł na nakłuwanie twarzy igłami?

Było sobie raz pewne plemię w Afryce, gdzie rytuał nakazywał kobietom nakłuwać sobie w wielu miejscach twarz igłami, tworząc wzorek na twarzy. Jak się później okazało, skóra tych pań była w świetnej kondycji, jędrna, zdrowa i wyglądała o wiele młodziej, niż u kobiet z plemion sąsiednich. Pewien lekarz zauważył tę prawidłowość i tak narodził się pomysł na stworzenie rollera i mezoterapii igłowej.

Dlaczego to działa?

Nakłuwanie skóry, stymuluje proces gojenia, dzięki czemu zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny- dzięki temu skóra regeneruje się, a proces odnowy sprawia, że staje się grubsza, napięta i odmłodzona.

Czym różni się mezoterapia mikroigłowa od dermarollera?

  • Przy mezoterapii celem nakłuwań jest wprowadzenie śródskórnie tzw. koktajlu. Koktajl może zawierać kwas hialuronowy, witaminy, minerały, wyciągi roślinne i inne składniki stymulujące skórę, poprawiające koloryt i działające przeciwzmarszczkowo.

  • Dermaroller nie służy, do wprowadzenia substancji aktywnych w skórę. Możemy oczywiście podczas zabiegu nałożyć koktajl, przez co zwiększymy wchłanianie substancji aktywnych w skórę. Jednak nie jest to wprowadzanie śródskórne, jak przy mezoterapii.

 

Wywiad ze mną dla programu „Ja wspaniała” telewizji tvp poznań, gdzie mówię między innymi o rollerach w medycynie estetycznej kliknij tutaj od 16:20 minuty

blog ja wspa

Na co dermaroller pomaga?

Spłyca drobne zmarszczki, rozjaśnia blizny, zmiany potrądzikowe, zmniejsza przebarwienia, pomaga w walce z rozstępami, utratą jędrności. Daje efekt młodszej, promiennej skóry.

Na co dermaroller NIE pomaga?

Nie dajcie się nabrać- na pewno nie spłyci głębokich bruzd i zmarszczek, zwłaszcza tych mimicznych. Nie zadziała też jednorazowo- musimy wykonać kilka a najlepiej kilkanaście zabiegów, aby uzyskać pożądane efekty. Jest to zabieg dla osób systematycznych i cierpliwych, którzy cenią sobie naturalny wygląd.

 Kiedy nie stosować Rollerów? Najważniejsze przeciwwskazania to:

  • ciąża, okres karmienia piersią
  • niewyrównana cukrzyca
  • stany zapalne na skórze, opryszczka
  • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
  • choroba nowotworowa
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych
  • choroby autoimmunologiczne (np. reumatoidalne zapalenie stawów, niektóre choroby tarczycy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>